Mokinamės važiuoti
Mokanti vaiką važiuoti dviračiu be pagalbinių ratukų yra svarbus žingsnis kiekvieno vaiko gyvenime (ir dažnai iššūkis tėvams, kurių žinios apie dviračius ne visada geri). Tačiau yra tam tikri dalykai, kurių reikia išvengti. Taigi koks yra geriausias būdas išmokyti vaiką važiuoti dviračiu?
Pirmiausia geriausias būdas išmokyti vaiką važiuoti su dviračiu yra duoti jam balansinį dviratuką, kad jis galėtų lavinti koordinaciją ir pusiausvyrą.
Dažnai vaikai pradeda mokytis važinėti dviračiu su stabilizatoriais, tačiau balansinio dviračio pasirinkimas kaip pirmas dviratis turi daug privalumų lyginant su dviračiais su papildomais ratukais. Stabilizatoriai išlaiko dviratį tiesiai ir vertikaliai, dėl ko vaikai negali išmokti išlaikyti pusiausvyrą ir valdyti jį.
Įvertinkite tokius patarimus ir pritaikykite aštuonis žemiau aprašytus veiksmus, kad jūsų vaikas galėtų gerai išmokti važiuoti dviračiu ir pagaliau kartu su jumis galėtų mėgautis pasivažinėjimais.
Jei vaikas jau yra pasiruošęs mokintis
Dauguma vaikų yra pasirengę pradėti mokytis važiuoti dviračiu nuo dviejų, trejų iki ketverių metų amžiaus. Jei vaikas nėra pasiruošęs, tai dažnai būna akivaizdu iš karto.
Vaikams gali būti naudinga pamatyti kitus vaikus, kurie jau moka važiuoti dviračiu, kad suprastų, kaip laikyti liksvarą, sukti pedalus.
Pasirinkite tinkamą teritoriją
Svarbu pasirinkti tinkamą vietą pirmajai dviračio pamokai. Nors gali būti pagunda pasirinkti minkštą žolę, nes ji atrodo švelnesnė, iš tikrųjų tai gali būti sunkiau dėl įvairių nelygumų.
Rekomenduojame rinktis lygų ir pakankamai plokščią asfalto paviršių, ar stadijonus su minkšta danga kurie leis vaikui įgauti greitį. Idealiu atveju vietą turėtų būti pakankamai erdvi, kad vaikas galėtų laisvai klajoti ir, žinoma, turėtų būti toli nuo eismo.
Paruoškite dviratį
Užtikrinkite, kad pasirinktas dviratis būtų tinkamo dydžio ir nebandykite sodinti vaiko ant per didelio dviračio tikėdamiesi, kad jie "įaugs". Svarbu pastatyti balną taip, kad vaikas galėtų atsiremti kojomis ant žemės. Kyla pagunda nustatyti balną pakankamai žemai, kad vaikas galėtų atsiremti ant žemės, tačiau tai apsunkina mynimą, nes per žemas balnas padidina kelio kampą ir trukdo vairavimui. Todėl svarbu rinktis tinkamą dviračio dydį, kurio balnas būtų optimaliame aukštyje.
Padėkite vaikui
Yra pagunda laikyti dviratį už balno ar vairo, tačiau tai trukdo dviračio balansui ir reakcijai.
Geriausia yra stovėti dviračio gale už vaiko, laikant tarp kojų galinį ratą. Rankos turėtų būti užpakalinėje dalyje, kad vaikas galėtų visiškai kontroliuoti dviratį. Tai yra patogiau ir saugiau, nei stovėti greta ir laikyti vaiko balną ar vairą.
Pasiruoškite palesti (bet pasiruoškite ir gaudyti)
Kai vaikas pradeda jaustis pasitikintis savimi, galite pamažu atleisti rankas, bet vis tiek būkite pasiruošę sugriebti jį, jei reikia.
Bėgant iš paskos, kontroliuokite juos, sakykite kaip dviratis reaguoja į pasvirimą, parodykite kaip įveikti posukius ir atlikti "S" manevrą.
Jei jie pasiruošę mokytis važiuoti, jie greitai išmoks, dažniausiai per pusvalandį, sukdami pedalus į priekį ir įgys pusiausvyrą.
Leiskite vaikui pradėti važiuoti savarankiškai
Kai vaikai jau įgavo patirties minant pedalus ir laikant balansą, galite pradėti mokyti juos važiuoti savarankiškai.
Norėdami tai padaryti, pradėkite nuo stipresnės pedalo padėties ties 2 valanda, paprašykite vaiko padėti koją ant pedalo. Pasakykite jam, kad nuspaustų stipriai pedalą, o kita koja stumtusi nuo žemės. Žinokite, kad jie bus nervingi ir reikės kelis kartus pakartoti, kol jie įsisavins procesą.
Svarbu žinoti, kad pimaisiais bandymais, kai vaikas mokysis važiuoti savarankiškai, jie greičiausiai negalės ilgai išlaikyti pusiausvyros ir gali nukristi. Todėl būkite pasiruošę juos sugauti ir motyvuoti, kad išbandytų dar kartą.
Išmokykite vaiką stabdyti
Kadangi vaikui būna sunku suprasti stabdžių veikimą važiuojant, pabandykite paaiškinti stabdžių veikimą, vaikui nevažiuojant. Prašykite jo eiti šalia dviračio ir paspausti stabdžių rankenėles, kad pamatytu ir pajaustu, kas atsitinka.
Kai jie jaučia, kaip stabdžiai veikia, sodinkite juos atgal ant dviračio ir leiskite pasivažinėti kelis kartus. Paprastai jie stabdys efektyviai, bet gali pamiršti nuleisti kojas, todėl būkite pasiruošę sugriebti vaiką, jei reiks.
Kai igaus stabdžių valdymo įgūdžius, jie galės pradėti važiuos be jūsų lydėjimo.
Mėginti, mėginti ir dar kartą mėginti
Norint gerai įsisavinti naują įgūdį, svarbu daug praktikuoti. Tačiau svarbu prisiminti, kad kiekvienas vaikas yra skirtingas ir jo pasiruošimo laikas gali skirtis. Todėl reikia būti atsargiems, kad vaikui mokymasis nekeltų streso, net jei jūs norėtumėte kartu su juo pasivažinėti. Sėkmingo mokymosi atveju, vaikui patiks praktikuoti ir mėgautis nauju pasiekimu.
Taip pat svarbu atsižvelgti į saugumą, ypač pradedant mokymąsi. Neatsiejama dalis saugumo yra apsauginės priemonės, tokiu kaip šalmas, kuris yra būtinas, ir pirštinės, kad apsisaugotumėte nuo rankų sužeidimų. Ilgos kelnės ir marškiniai su rankovėmis geriau nei nuogos rankos ir kojos, kad apsaugotumėte vaiko kūną nuo nedidelių nubrozdinimų. Be to, geriau rinktis batus ar kedus, o ne sandalus.